HABERLER
Kayıt No: Hastanın Soyadı:
Kayıt Yaptırılan Şube:
Doğrulama Metni:
Captcha
Anne Kızlık Soyadı:
(İlk İki Harf)
2013 NOBEL ÖDÜLLERİ AÇIKLANIYOR

Hücredeki taşıma sisteminin ana unsuru veziküller (kesecikler) tarafından, moleküllerin nasıl doğru zamanda doğru yere gönderildiğini açıklayan Amerikalı James E. Rothman, Randy W. Schekman ile Alman Thomas C. Südhof, 2013 Nobel Tıp ve Fizyoloji Ödülü'nün sahibi oldu.

İngiliz Peter Higgs ve Belçikalı François Englert, "Tanrı parçacığı" olarak adlandırılan Higgs Bozonu'nu keşfettikleri için 2013 Nobel Fizik Ödülü'ne layık görüldü.

2013 Nobel Kimya Ödülü, Martin Karplus, Michael Levitt ve Arieh Warshel 'e , kompleks kimyasal sistemleri açıklamak için geliştirdikleri çok ölçekli modeller nedeniyle verildi.

 

2013 Nobel Edebiyat Ödülü, ödül komitesi tarafından “çağdaş kısa hikayeciliğin üstadı” olarak tanımlanan Kanada'lı yazar Alice Munro’nun oldu. İki yıldır ödülün en güçlü adayı gösterilen Japon yazar Haruki Murakami, bahisçileri yanıltarak, bu yıl da ödülün sahibi olamadı.

 

2013 Nobel Barış Ödülü, genel direktörlüğünü Türk diplomat Ahmet Üzümcü'nün yaptığı, Kimyasal Silahların Yasaklanması Organizasyonu'na (Organization for the Prohibition of Chemical Weapons ;OPCW) verildi.

 

 

 

Tüm sorularınız için; Soru ve Öneri Formunu Doldurunuz; form için lütfen tıklayınız...
Düzen Laboratuvarlar Grubu Fotoğraf Albümü
E-Mail Adresiniz:
| İnsan Kaynakları | Bültenler | Bize Ulaşın |   
                 Web Editörü: Dr. Özlem Aker
Copyright © 2010 - Düzen Laboratuvarlar Grubu